Preskočiť na obsah

Knižnica

Obecný úrad – 1. poschodie

Pondelok16:3019:00
Streda13:0015:00

Pracovníčka: Marcela Vyšňová

Ročné členské v obecnej knižnici:
dospelí: 1,00€ 

sadzobník cien verejnoprospešných služieb 2024

V rámci mesiaca knihy prišli do Obecnej knižnice pozrieť deti z Evanjelickej MŠ a deti zo škôlky v ZŠ.
Deti sa v knižnici dozvedeli, že knihy sa dajú kúpiť ale aj požičať, že požičiavanie kníh má svoje pravidlá, ako sa má s knihami zaobchádzať a pozreli si, aké knihy sa v knižnici nachádzajú.
Deti z EMŠ prekvapili svojimi vedomosťami o tom ako kniha vzniká. Škôlkari z materskej školy potešili knihami a čitateľskými preukazmi, ktoré si sami vyrobili.
Je úžasné, že v našej obci vyrastajú milovníci kníh, autori, ilustrátori a čitatelia. Aj týmto spôsobom si deti vytvárajú pozitívny vzťah ku knihám, ktorý im vydrží až do dospelosti.

Knižnica je zapojená do výzvy Akvizícia knižníc, vďaka ktorej získala z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia dotáciu na nákup nových kníh vo výške 1 400 €. Podpora je zameraná na nákup knižničného fondu, prioritne z jednotlivých oblastí umenia, kultúry, kultúrneho a kreatívneho priemyslu a spoločenských vied. Zámerom projektu je spopularizovať knihy a čítanie, keďže čas strávený s knihou so sebou prináša množstvo neopakovateľných zážitkov, ktoré žiadne iné médium sprostredkovať nedokáže. Prvú ochutnávku noviniek si môžete v knižnici prelistovať a požičať už teraz.