Preskočiť na obsah

Taktová doprava Prešov – Poprad

Zverejnené 22.9.2023.

Kategória

V rámci projektu IDS Východ spúšťa Prešovský kraj 1. fázu systému taktovej dopravy na línii Prešov – Spišské Podhradie – Levoča – Poprad.

Autobusové spoje obsluhujúce mestá a vybrané obce na trase budú premávať v pravidelných časových intervaloch. Spoje prímestskej dopravy na tejto linke budú po novom premávať až desaťkrát denne v jednom smere počas pracovných dní, resp. osemkrát denne v jednom smere počas víkendov a štátnych sviatkov. Odchody väčšiny spojov sú usporiadané v pravidelných 60-minútových alebo 120-minútových intervaloch.

Keďže dôležitým aspektom projektu je integrácia verejnej dopravy, príchody a odchody spojov v Poprade sú časovo koordinované s príchodmi a odchodmi diaľkových vlakov a tatranských električiek, tak aby bolo možné cestovať s prestupom či už ďalej na západ krajiny, alebo za oddychom do Vysokých Tatier. Rovnako tak v opačnom smere.

V rámci ďalších fáz projektu, najmä zmenami cestovných poriadkov v decembri tohto roka a júli budúceho roka, budú doplnené pravidelné nadväznosti na prípojné linky (najmä smery Kežmarok, Spišská Nová Ves, Krompachy a Sabinov), skvalitnené existujúce nadväznosti a postupne dopĺňané chýbajúce spoje na hlavnej trase, s cieľom vytvoriť na linke 60-minútový interval spojov počas celého týždňa, kapacitne posilnený počas pracovných dní o spoje v úsekoch Prešov – Široké a Poprad – Spišské Podhradie.